Wyniki GCSE 2021/22.

🥳🥳🎉🇵🇱GCSE👏👏👏👍
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim naszym absolwentom👨‍🎓👩‍🎓, którzy wiosną tego roku podeszli do egzaminu GCSE z j.polskiego na poziomie zaawansowanym (higher tier).
Z 15 naszych uczniów, aż 11 uzyskało najwyższą możliwą ocenę celującą (Grade 9), a 4 uczniów zdało na ocenę bardzo dobrą ( Grade 8)!👍👏👏👏
Ogromne podziękowania dla pani Małgorzaty Włodarskiej za świetne przygotowanie uczniów do egzaminów, a naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów w nauce! 😊

Dla zainteresowanych poniżej przesyłamy podsumowanie wyników egzaminacyjnych z języka polskiego na poziomie GCSE w Wielkiej Brytanii z 2022 roku.

Do egzaminu z języka polskiego na poziomie GCSE w 2022 roku podeszło 6177 osób, to o 402 zdających więcej niż w roku 2019, czyli rekordowym pod względem liczby osób podchodzących do egzaminu GCSE z języka polskiego na przełomie ostatnich 14 lat.

✅ Poniżej przedstawione są wstępne dane dotyczące wyników osiągniętych przez osoby zdające:

📎 45,9% spośród osób zdających otrzymało ocenę 9,
📎 25,9% spośród osób zdających otrzymało ocenę 8,
📎 11,6% spośród osób zdających otrzymało ocenę 7,
📎 3,9% spośród osób zdających otrzymało ocenę 6,
📎 6,6% spośród osób zdających otrzymało ocenę 5.

📌Źródła:
🔗 Exam results statistics GCSE – June 2022 (aqa.org.uk)
🔗 Grade boundaries GCSE – June 2022 exams (aqa.org.uk)